Kindergarten Graduates


graduates/kinder/gr-kinder_1.png

K5B - Sharks

Miss Luciana de Miguel - Miss Laura Servente - Miss Agustina Molfino - Miss Luz Alonso Bureau

Left to right
Top row
Enzo Maccarone - Santino Caputo Davoli - Victoria Lan - Maite Cazettes de Saint Leger - Gael Cuño - Marcos Luiggi Arias - Juana Turovesky Soldati

Middle row
Sofía Hajnal - Martina López Castel - Chloe Doval - Trinidad Weiss - Alfonso Atchabahian - Theo Stroomer - Renato Bavaro

Bottom row
Salvador Rodríguez Grosso - Esmeralda Gallo - Alexis Davies - Jaime Ray - Amalia Fioroni - Octavio Maman

graduates/kinder/gr-kinder_2.png

K5A - Dolphins

Miss Tania Dermen - Miss Pía Cardone - Miss Josefina Miretti - Miss Camila Olmedo

Left to right
Top row
Borja López Saubidet - Juana Maselli - Guadalupe Abad - Eugenio Lerner - Helena Feler - Dolores Pereyra Iraola - Antonio Beraldi - Ramón Menéndez - Justo Zuberbuhler

Middle row
Alina Saorin - Justina Echeverz - León Smith - Lucio Mandalaoui - Lila Wohlfeiler - Elena García Hamilton

Bottom row
Antonia Fanti - Allegra Beraldi - Chloe Kim - Pablo Casano - Tomás Amelotti

graduates/kinder/gr-kinder_3.png

K5C - Penguins

Miss Mercedes Magnasco - Miss Josefina Miretti - Miss Luciana de Miguel - Miss Florencia Alonso - Miss Tania Dermen

Left to right
Top row
Josefina Viñale Metrebian - Isabella Sagretti - Delfina Cervetti - Martin Galán Precedo - Lola Zuccón - Juan Sebastián Lammertyn Martínez - Mila Clemares - Santiago Capeluto - Guillermina Ripoll Balsas

Middle row
Benjamín Merlani - Esmeralda Baldo Rivarola - Faustino Loson - Delfina Pérez Alati - Isidro Costa - Fiona Clutterbuck - Juana Lavalle

Bottom row
Felipe Taricco Alberín - Santiago Perrens - Benita Zuberbuhler - Allegra Atchabahian - Emilia Villar Soldati - Olivia Lutteral - Salvador Grippo - Benjamín Cevasco Majdalani

graduates/kinder/gr-kinder_4.png

K5D - Seahorses

Miss Catalina Furlanetto - Miss Cecilia Hawkins - Miss María Elena Martínez Mingo - Miss Luciana Nahuel - Miss Florencia Alonso

Left to right
Top row
Franco Lanza - Elora Hill Weber - Santos Domínguez Álzaga - Alfonso Mazza - Manuel García Pérez Colman - Iván Prieto - Santiago Rabinovich

Middle row
Vito Rimasa - Clara Díaz Zingoni -Trinidad Sonne - Manuel Busquet - Filipa Podestá - Mateo Zarich - Martina Rojo - Francesca Zardini Suarez

Bottom row
Lucas Domínguez Álzaga - María Victoria Pascual Cassels - Ámbar Cipolla - Mia Nores - Olivia Choi - Bernardita Francos - Benjamín de Almeida Abella

graduates/kinder/gr-kinder_5.png

K5E - Turtles

Miss Florencia Mondotte - Miss Eliane Kragelj - Miss Silvina Dietsch - Miss Agustina O'Grady - Miss Florencia Alonso

Left to right
Top row
Jerónimo de Almeida Abella - Marion Muhlenkamp - Rufino Ventana Palacios - Agostino Labrone - Matías Manovil - Milagros Casoratti Grandio

Middle row
Mateo Grimau - Sofía Rossetti - Benjamín Tomás Cayuela - Santiago García Fasci - Thea Pryor - Marcos Etchebarne Quirno

Bottom row
Belisario Vechio Corvalán - Olivia Koundukdjian - Sophia - Bunge Mccallum - Cielo Zarich - Benjamin Stuart Milne - Julia Devoto - Esmeralda Aurich

graduates/kinder/gr-kinder_6.png

K5F - Crabs

Miss Victoria Derosa - Miss Maggie Morgan - Miss Camila Olmedo

Left to right
Top row
Justo Avendaño - Tiziano Ivani - Agustina Bravo - Lorenzo Piacentino - Simona Giraudo - Blas de Godoy - Olivia Irigoyen - Arthur da Silva Dudy

Middle row
Teresita Rial - Sara Flores Pirán - Jacinta Belaustegui - Feliciano Cogorno Pierri - Francisco Gismondi - Anya German - Isabel Busto

Bottom row
Tristán Lanusse - Delfina Stuart Milne - Jerónimo Sansuste - Francisca Di Maggio - Katja Stile Sackmann - Lola Arce - Flora Pryor